www.k2klimatyzacja.pl

Piece nadmuchowe

Rekuperacja

Pompy ciepła

SYSTEMY KLIMATYZACJI - WARSZAWA

WENTYLACJA

 

Wentylacja mechaniczna


Wentylacja mechaniczna to najdoskonalsza forma wentylacji jaka istnieje. W wentylacji mechanicznej wymiana powietrza jest niezależna od jakichkolwiek wpływów atmosferycznych w porównaniu z tradycyjną wentylacją grawitacyjną. Wymuszony przepływ powietrza uzyskuje się dzięki zastosowaniu jednego lub kilku wentylatorów.


Zalety wentylacji mechanicznej

 

  • uzyskanie potrzebnej ilości powietrza
  • niezależność od czynników atmosferycznych
  • możliwość kontroli i regulacji dopływającego powietrza
  • duża skuteczność
  • możliwość odzysku ciepła

 

Wentylacja mechaniczna nawiewna


W wentylacji nawiewnej powietrze jest wtłaczane do pomieszczeń za pomocą wentylatorów, a odpływ odbywa się samoczynnie przez nieszczelności. Powietrze wtłaczane przez wentylator, wytwarza nadciśnienie, które powoduje jednocześnie napływ powietrza przez otwory na zewnątrz pomieszczenia.

 


Wentylacja mechaniczna wywiewna (wyciągowa)


Powietrze usuwane jest z pomieszczenia przez wentylatory wyciągowe, a dopływ powietrza odbywa się samoczynnie przez nieszczelności lub specjalne otwory. Wskutek intensywnego usuwania powietrza doprowadza się do wytworzenia podciśnienia, które powoduje dopływ powietrza z sąsiednich pomieszczeń. Do wentylatorów wywiewnych zalicza się takie urządzenia jak: okap kuchenny, wentylatory wyciągowe w łazienkach.

 


Wentylacja nawiewno-wywiewna


Jest to najwłaściwszy sposób wentylacji. Daje ona możliwość całkowitego spełnienia wymagań wentylacji, jako racjonalnego przepływu, wytworzenia podciśnienia lub nadciśnienia w pomieszczeniach. Instalacja nawiewno-wywiewna wymaga zastosowania dwóch układów. Przez system nawiewników powietrze dostaje się do pomieszczeń, kanałami wentylacyjnym rozprowadzane jest po całym mieszkaniu a za pomocą wywiewników wydostaje się na zewnątrz. Ruch powietrza wymuszają wentylatory. Nawiewniki w postaci kratek, szczelin, listew montowane są w otworach okiennych lub drzwiowych. Kratki wywiewne znajdują się w łazience, kuchni, WC.

 

 

Świadczymy usługi

 

  •     naprawa wentylacji Warszawa, Wołomin, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Piaseczno, Łomianki
  •     serwis wentylacji Warszawa, Wołomin, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Piaseczno, Łomianki
  •     projektowanie wentylacji Warszawa,Wołomin, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Piaseczno, Łomianki
  •     montaż wentylacji Warszawa, Wołomin, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Piaseczno, Łomianki
  •     sprzedaż podzespołów wentylacji Warszawa, Wołomin, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Piaseczno, Łomianki

 

 Powered by: www.CDX.pl