www.k2klimatyzacja.pl

Piece nadmuchowe

Rekuperacja

Pompy ciepła

SYSTEMY KLIMATYZACJI - WARSZAWA

PIECE NADMUCHOWE

 

Piece Nadmuchowe

 

 

 


Czym jest ogrzewanie nadmuchowe?


Piece nadmuchowe to idealne rozwiązanie ogrzewania hal produkcyjnych i magazynowych, salonów sprzedaży, obiektów sakralnych itp. Charakteryzują się niskim kosztem całego systemu i w dalszej kolejności niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Urządzeniem odpowiedzialnym za podgrzewanie powietrza jest piec nadmuchowy gazowy, gazowy kondensacyjny lub pompa ciepła powietrze - powietrze. W przypadku ogrzewania nadmuchowego medium transportującym jest powietrze. Zamiast podgrzewania wody, bezpośrednio ogrzewane jest powietrze, które następnie wdmuchiwane jest do pomieszczeń poprzez system kanałów wentylacyjnych. Najwyższą sprawność energetyczną osiągają kondensacyjne piece nadmuchowe - odzyskując ciepło z kondensacji pary wodnej ze spalin. Temperatura spalin wychodzących z tego typu urządzeń nie przekracza 30 stopni Celsjusza, a komin wykonany jest z PCV.

 


Korzyści wynikające z zastosowania systemów nadmuchowych


Dużym atutem stosowania nadmuchowego ogrzewania budynku jest możliwość połączenia w jednym systemie kilku funkcji, takich jak filtrowanie, jonizowanie czy chłodzenie powietrza. Instalując tego typu ogrzewanie nie występuje potrzeba przeznaczania odpowiedniego pomieszczenia na składowanie opału oraz zamontowanie pieca. Można to zrobić w miejscu nie zagospodarowanym, np. na poddaszu. Instalacja pracuje cicho, nie emituje pyłów (które mogą być szkodliwe dla alergików). Sterowanie pieca nadmuchowego następuje za pomocą termoregulatora
umieszczanego najczęściej w centralnej części budynku. Programator pozwala również na ustawienie żądanej temperatury. Dzięki zastosowaniu nowych technologii pierwotne wady, jakimi były duża hałaśliwość i znaczące gabaryty zostały wyeliminowane.

 


Co z ekonomią i energooszczędnością?


Z punku widzenia ekonomii a także zasad fizyki najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze tego właśnie systemu grzewczego przez inwestora winien być fakt, że ogrzewamy tylko powietrze, pomijając czynniki oraz elementy pośredniczące takie jak woda i grzejniki. Ponadto oszczędność wynika z wysokiej sprawności urządzeń - spaliny są chłodzone powietrzem o temperaturze pokojowej a więc są schładzane do temperatury 20°C - 30°C. Dla porównania w piecach tradycyjnych (wodnych) woda chłodząca wymiennik, powracająca z grzejników ma temperaturę 40°C - 60°C. Możliwość późniejszej rozbudowy o funkcję klimatyzacji, nawilżania oraz filtry elektrostatyczne.

 

 

Świadczymy usługi

 

  •     piece nadmuchowe Warszawa, Wołomin, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Piaseczno, Łomianki
  •     montaż pieców nadmuchowych Warszawa, Wołomin, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Piaseczno, Łomianki
  •     sprzedaż pieców nadmuchowych Warszawa, Wołomin, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzymin, Piaseczno, Łomianki

 

 

 Powered by: www.CDX.pl